Протезування зубів
Ця галузь стоматології включає в себе складну комплексну роботу по відновленню природного стану зубів та запобіганню ускладнень. Сучасний світ медицини пропонує різні зубні протези, кожен з яких має свої особливості. Лікар підбирає індивідуальний спосіб вирішення проблем в кожному конкретному випадку. Важливо вчасно звертатися за допомогою, щоб зберегти своє здоров’я. Протезування зубів в невеликому обсязі набагато вигідніше за повну заміну зубного ряду щелепи, тому не нехтуйте регулярним оглядом у стоматолога.
Види протезування
Заміна втраченого зуба має на меті повне відновленні структури, функції та естетичного вигляду вашої щелепи. В залежності від наявної проблеми можна вибрати повне або часткове протезування зубів, вартість якого буде відрізнятись. Для цього використовуються коронки із різних матеріалів, які встановлюються із повним дотриманням технології висококваліфікованими лікарями. Зубні протези здебільшого не потребують особливого догляду і повністю замінюють природний зубний ряд.
Варіант часткового протезування зубів керамічними вкладками дозволяє реставрувати невеликі дефекти і відновити функцію. Такий метод є актуальним у випадку часткового руйнування тіла зуба і попереджає його повне руйнування.
Якими бувають протези?
В залежності від методу встановлення є знімні та незнімні протези. Проте, основна класифікація зубних протезів базується не на сировині, яку використовують для виготовлення коронки. Сучасні матеріали дозволяють стоматологам обирати найбільш комфортні шляхи відновлення зубного ряду.
- Безметалеві коронки E-max для протезування зубів – цільнокерамічні конструкції, які можуть бути встановлені в день звернення, що дозволяє економити ваш час. За товщиною вони дещо відрізняються від зубних протезів з діоксиду цирконію, але не поступаються їм в якості. Перевагами цього матеріалу є міцність, швидкість встановлення.
- Цирконій – сучасний матеріал, який з мінімальною товщиною дозволяє відновити пошкоджені зуби. Крім того, значною перевагою таких зубних протезів є стійкість до перепадів температур і повна імітація натурального вигляду. За рахунок схожості матеріалу до натуральної кісткової тканини, суттєво зменшується ризик виникнення алергії чи відторгнення.
- Металокерамічні коронки – доволі бюджетне і доступне вирішення проблеми. Такий зубний протез складається з двох шарів (металу і кераміки), що обумовлює невисоку вартість і задовільну якість виробу. Кераміка дозволяє зімітувати форму натурального зуба.
Як відбувається протезування зубів?
Весь процес відновлення можна розділити на три основні етапи:
- Первинний огляд і підготовка.
- діагностика загального стану ротової порожнини.
- за необхідністю лікування наявних запальних процесів (карієс , запалення ясен, інфекції, тощо).
- з’ясування стану ясен та кісткової тканини, підготовка опорних зубів, на які будуть кріпитися майбутні мостові конструкції
- На другому етапі відбувається узгодження методу протезування зубів, вартості, в залежності від потреб та можливостей пацієнта. Після цього лікар формує відбиток, що відтворює природній вигляд щелепи. Виготовлення протезів зубів, відповідно до зліпку, відбувається в спеціалізованих зуботехнічних майстернях впродовж певного проміжку часу.
- Примірка зубного протезу – важливий етап, адже від цього залежить комфорт носки.
Догляд за зубними протезами
Певний час після протезування зубів піде на адаптацію. Впродовж цього процесу необхідно впевнитися, що нові органи не створюють неприємних відчуттів в ротовій порожнині, не травмують м’які тканини і не створюють дискомфорту під час жування. За необхідності зверніться до лікаря.
Необхідно пам’ятати, що правильний догляд подовжує термін служби, який в сучасних реаліях складає від 10 років і більше, в залежності від обраного матеріалу. Протезування зубів – це спосіб позбавити себе психологічного, фізичного та естетичного дискомфорту на довгі роки.
Тож, обов’язково дотримуйтеся всіх рекомендацій лікаря. Регулярно очищуйте зубні протези спеціальними щітками, своєчасно промивайте їх антисептичними розчинами, користуйтеся ополіскувачами для ротової порожнини