Послуги

Причини та профілактика карієсу

calendar15.05.2023
Doctor

Автор статті: Романюк Аліна Мирославівна

терапевтична стоматологія

Чи уявляєте Ви, що понад 2.4 млрд людей у всьому світі мають карієс і не лікують його.

Подробнее
Причини та профілактика карієсу

Причини та профілактика карієсу зубів

Понад 2,4 млрд людей у світі мають карієс та не лікують його, а близько 621 млн дітей мають невилікуваний карієс молочних зубів. Останнє сторіччя карієс перестав бути лише дитячою хворобою. Карієс виникає,  коли кислоти в порожнині рота розчиняють зовнішні шари зубів.

 

Основні причини, які викликають розвиток карієсу:

– недостатній догляд за гігієнічним станом ротової порожнини;

– нерегулярне відвідування стоматолога;

– слабкий імунітет організму;

– багате цукром і простими вуглеводами харчування;

– низький вміст кальцію, фтору і фосфору в питній воді;

– спадкова схильність;

– зубні протези або брекети травмують емаль зубів і ускладнюють гігієнічні процедури;

Взагалі основною причиною руйнування зубів є недостатній догляд за порожниною рота або його відсутність, використання неякісних зубних паст, а також ігнорування стоматологів. У зв‘язку з цим, варто заздалегідь проводити профілактику карієсу, тому що лікувати цю проблему буде складніше.

 

З метою профілактики карієсу рекомендується зниження кількості споживання вуглеводів, регулярне дотримання гігієни ротової порожнини, використання фторовмісних зубних паст.

 

Також слід пам‘ятати, що чистити зуби щодня потрібно, як мінімум, двічі: вранці, після прийому їжі, і ввечері, перед сном.

 

Профілактика карієсу виглядає наступним чином: дотримуватися гігієни ротової порожнини; регулярне обстежуватися у стоматолога (не рідше 2 разів на рік); не зловживати солодким; правильно харчуватися; звертатися до стоматолога за допомогою, а не займатися самолікуванням. Застосування таких нескладних правил дозволить практично повністю виключити ризик розвитку цього захворювання.

Записатися на прийом

Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом 30 хвилин